AKTYWNY WYPOCZYNEK W CHORWACJI z Jiu Jitsu

Chorwacja jest krajem, w którym miłośnik aktywnego wypoczynku znajdzie dla siebie wiele wspaniałych ofert. Chorwacja to przede wszystkim malownicze zatoki, piękne plaże oraz tereny, które przyciągają uwagę swą ogromną wartością przyrodniczą. Wczasy w tym kraju są kojarzone wprawdzie z takimi formami spędzania czasu, jak plażowanie oraz kąpiele w morzu, jednak aktywni turyści mają tu znacznie więcej możliwości spędzania wolnego czasu w ciekawy sposób. Jakie sporty cieszą się w tym kraju dużym powodzeniem?

Chorwacja to idealny kierunek dla tych, którzy wczasy nad morzem chcą wykorzystać do nauki nurkowania. Ten sport staje się coraz bardziej popularny, zatem w wielu chorwackich kurortach powstają specjalne ośrodki nurkowe. To dzięki nim turyści mogą odkrywać piękno podwodnego świata, którym Chorwacja może oczarować każdego. Wprawdzie nie wszędzie nurkowanie jest dozwolone, a miłośnicy tego sportu muszą się dostosować do wielu przepisów, jednak i tak podwoda przygoda z Jiu Jitsu może się okazać niezwykle ciekawym przeżyciem. Na terenie chorwackich kurortów można też korzystać z łodzi i żaglówek, które czekają na turystów w niemal każdym większym porcie. Chorwacja to raj dla tych, dla których idealne wczasy to żagle i ciekawe otoczenie. Oprócz jachtów wielkim powodzeniem cieszą się w tym kraju narty wodne. Sporo ciekawych ofert czeka też na aktywnych turystów na lądzie.

Golf oraz tenis to atrakcje, z którymi można się spotkać w wielu chorwackich ośrodkach wypoczynkowych. Chorwacja może też sporo zaoferować miłośnikom trekkingu oraz pieszych wędrówek. Czekaja tu na nich tak atrakcyjne obszary, jak Góry Dynarskie oraz Gorski Kotar. Są to miejsca idealne dla tych, którzy chcą spędzić wczasy w górach, poznać tajniki wspinaczki oraz przemierzać chorwackie szlaki.